Azja Wietnam

Cat Ba – informacje praktyczne

Cat Ba największa wietnamska wyspa nie bez powodu odwiedzana jest przez tłum turystów spragnionych piaszczystych plaż, niesamowitych widoków i świeżych owoców morza turystów.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

WIĘCEJ O CAT BA -> TUTAJ 

1)

Jak dojechać? 

Bilet na bezpośredni przejazd z Hanoi na Cat Ba można kupić online na internetowej stronie firmy Inter Bus Lines -> www.interbuslines.com Bilet w jedną stronę kosztuje 150 tys. dongów (6.5 dolara). Bilet dostajemy na maila i nie trzeba go drukować (wystarczy pokazać wiadomość).  Cena zawiera w sobie opłatę za prom.

2)

Autobus odjeżdża z Hanoi o godzinie 8 i mniej więcej o 13 jest w Cat Ba. Powrót np. o 15. Autobus może odebrać cię bezpośrednio z hostelu. Możesz też podejść do wyznaczonego miejsca odjazdu.(Na Cat Ba nie sugeruj się mapą googla, tylko adresem. Źle oznaczono przystanek)

3)

Gdzie spać:

Spaliśmy w hotel Dolphin (22 zł. za duży pokój dwuosobowy z łazienką). W cenie pokoju wliczone śniadanie (zazwyczaj tradycyjna bagietka z jajkiem). Do plaży jakieś 10-15 minut. Na pierwszym piętrze hotelu znajduje się restauracja, której specjalnością są owoce morza. Jedynym minusem były mrówki urządzające sobie pielgrzymkę przez pokój.  Jeśli masz przygotowany większy budżet i chcesz spać w hotelu położonym bezpośrednio na plaży możesz skusić się na Cat Ba Beach Resort.

4)

Co jeść:

Najlepsze jedzenie tutaj-> Yammy 2  Nie ma się co zastanawiać, od razu brać: Soup with Mashrooms and Cream with seafood. 

Soup with Mashrooms and Cream Yummy 2Najlepsze tanie danie na Cat Ba: Soup with Mashrooms and Cream Yummy 2.

5)

Dobre Banh Mi z jajkiem i warzywami (tutaj nazwane One Egg Sandwich) za 15 tys. dongów tylko w Family Restaurant (spójrzcie na menu i upewnijcie się, że trafiliście do właściwego miejsca).  Cena wietnamskiej kawy: od 15 -20 tys. dongów.

Family Restaurant Cat Ba

Najlepsze, bo dobre i tanie, bagietki na Cat Ba. 15 tys. dongów.

6)

Wypożyczenie skutera kosztuje nieco ponad 3 dolary za dzień. Wyspa jest bardzo spokojna i jest dobrym miejsce żeby stracić skuterowe dziewictwo. W pozostałych rejonach Wietnamu na drogach jest znacznie tłoczniej.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply